Hoppa till sidans innehåll
Meny
Hem
Nyheter
Nyhetsarkiv
A-laget
Truppen
Ledarstab
Kalender
Föreningen
Bli medlem
Klubbinfo
Vision och värdegrund
Logotyp
Om HuFF
Kansli
Arena
Ackreditering
Styrelse
Sportkommitté
Utbildningskommitté
Media
Marknadskommité
Samarbetsföreningarna inom HuFF
Policy matchfixning
Policy Spelarrekrytering
Integritetspolicy
Drogpolicy
Samarbetspartners
Matcher
Tabell Ettan Norra 2021
Tabell Division 2 Norra Svealand
Spelprogram 2022
Historik
Supportrar
Webshop via Intersport
Bli medlem
Årskort
Biljetter
Bli funktionär
Donation
HuFF-Shop
Event
HuFF-galan 2019
Inställd: OilQuick Cup 28/1 - 30/1, 2022
Resultat 2020
Spelprogram 2020
Gruppindelning 2020
Regler 2022
Lån av amatörspelare
Bredd
Celtic Soccer Academy 2019, vecka 32, 5-9 augusti i Hudiksvall!
HuFF Sommarskola 2016
Skolprojekt
Fotbollsfritids
Utbildningsprojekt
HuFF-TV
Akademi
HuFF Holmen Akademin
Tipselit
Utbildningsplan
Jokerlotteriet
Vinstnummer Jokerlotteriet 2022
Läs mer om event
Event
HuFF-galan 2019
Inställd: OilQuick Cup 28/1 - 30/1, 2022
Resultat 2020
Spelprogram 2020
Gruppindelning 2020
Regler 2022
Lån av amatörspelare
Event
HuFF-galan 2019
HuFF-galan
Inställd: OilQuick Cup 28/1 - 30/1, 2022
Resultat 2020
Spelprogram 2020
Gruppindelning 2020
Regler 2022
Lån av amatörspelare
Hem
/
Event
/
Inställd: OilQuick Cup 28/1...
/
Resultat 2020
Resultat 2020
Resultat 2020
Grupp A Herrar
HuFF-Njutånger
4-1
Forsa-Näsviken
2-2
Näsviken-.HuFF
1-2
Forsa-Njutånger
1-3
Njutånger-Näsviken
3-2
HuFF-Forsa
3-2
HuFF
3
3
0
0
9-4
9
Njutånger
3
2
0
1
7-7
6
Näsviken
3
1
1
1
5-7
4
Forsa
3
0
1
2
5-8
1
Grupp B Herrar
Iggesund1 -Ljusdal
2-2
Ilsbo-Hällbo
0-0
Hällbo-Iggesund1
0-4
Ilsbo-Ljusdal
3-0
Ljusdal-Hällbo
7-0
Iggesund1-Ilsbo
5-0
Iggesund 1
3
2
1
0
11-2
7
Ilsbo
3
1
1
1
3-5
4
Ljusdal
3
1
1
1
9-5
4
Hällbo
3
0
1
2
0-11
1
Grupp C Herrar
Söderhamn-Strand2
0-3
Bergsjö-Marma
2-0
Marma-Söderhamn
1-5
Bergsjö-Strand2
1-2
Strand2-Marma
0-0
Söderhamn-Bergsjö
5-0
Strand 2
3
2
1
0
5-1
7
Söderhamn
3
2
0
1
10-4
6
Bergsjö
3
1
0
2
3-7
3
Marma
3
0
1
2
1-7
1
Grupp D Herrar
Bollnäs-Norrala
8-1
Essvik-Iggesund2
3-1
Iggesund2-Bollnäs
2-6
Essvik-Norrala
3-2
Norrala-Iggesund2
2-3
Bollnäs-Essvik
0-4
Essvik
3
3
0
0
10-3
9
Bollnäs
3
2
0
1
14-7
6
Iggesund 2
3
1
0
2
6-11
3
Norrala
3
0
0
3
5-14
0
Grupp E Herrar
Sund-Färila
2-1
Viggbyholm-Enånger
1-0
Enånger-Sund
1-1
Viggbyholm-Färila
3-2
Färila-Enånger
0-2
Sund-Viggbyholm
1-4
Viggbyholm
3
3
0
0
8-3
9
Enånger
3
1
1
0
3-2
4
Sund
3
1
1
0
4-6
4
Färila
3
0
0
3
3-7
0
Grupp F Herrar
Edsbyn-Norr United
2-5
Strand1-Kilafors
3-1
Kilafors-Edsbyn
3-3
Strand1-Norr United
2-0
Norr United-Kilafors
5-2
Edsbyn-Strand1
1-1
Strand 1
3
2
1
0
6-2
7
Norr United
3
2
0
1
10-6
6
Edsbyn
3
0
2
1
6-9
2
Kilafors
3
0
1
2
6-11
1
Grupp G Damer
Sandviken-Team Hudik U
3-1
Ljusdal-NorrHam
2-1
Team Hudik U-Bollnäs
2-1
NorrHam-Sandviken
0-5
Bollnäs-Ljusdal
2-3
Team Hudik 2-NorrHam
0-2
Bollnäs-Sandviken
0-5
Ljusdal-Team Hudik U
0-1
NorrHam-Bollnäs
1-3
Sandviken-Ljusdal
2-0
Sandviken
4
4
0
0
15-1
12
Team Hudik U
4
2
0
2
4-6
6
Ljusdal
4
2
0
2
5-6
6
Bollnäs
4
1
0
3
6-11
3
NorrHam
4
1
0
3
4-10
3
Grupp H Damer
Gefle-Näsviken
5-2
Team Hudik 1-Huge
3-0
Huge-Gefle
2-2
Team Hudik 1-Näsviken
3-1
Näsviken-Huge
1-1
Gefle-Team Hudik 1
4-1
Gefle
3
2
1
0
11-5
7
Team Hudik 1
3
2
0
1
7-5
6
Huge
3
0
2
1
5-8
2
Näsviken
3
0
1
2
4-9
1
Kval Herrar
Njutånger-Ilsbo
3-3
Bollnäs-Enånger
3-1
Ilsbo-Söderhamn
2-3
Enånger-Norr United
2-6
Söderhamn-Njutånger
2-2
Norr United-Bollnäs
2-1
Kvartsfinaler Herrar
HuFF-Strand 2
3-1
Essvik-Strand 1
0-2
Iggesund 1-Norr United
1-2
Viggbyholm-Söderhamn
0-2
Semifinaler Damer
Sandviken-Team Hudik 1
2-3
Gefle-Team Hudik 2
3-1
Semifinaler Herrar
HuFF-Norr United
3-1
Strand 1-Söderhamn
5-6
Final Damer
Team Hudik 1-Gefle
1-2
Final Herrar
HuFF-Söderhamn
3-4
Uppdaterad: 10 OKT 2018 20:05
Skribent:
Härje Lindgren
E-post:
Adressen Gömd
Fler
IdrottOnline - en del av idrottsrörelsen